کد خبر : 336950

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 23 بهمن 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس
• با اتمام عملیات تعمیر و تجهیز؛ کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز بازگشایی شد
همزمان با دهه مبارک فجر کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز با حضور مدیران کل کتابخانه های عمومی و اوقاف و امور خیریه فارس بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس،کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز پس از انجام عملیات بهسازی و تعمیر و تجهیز با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی و حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس بازگشایی شد.

روح الله منوچهری در این دیدار با اشاره به ضرورت انجام عملیات بهسازی و تجهیزات کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه عمومی، سازمانی پویا و فعال است و باید با تعمیر و بهسازی مفرح شود. وقتی فضای کتابخانه مطلوب باشد، رغبت عموم بیشتر می شود و کتابداران نیز علاقه مندی بیشتری به انجام کارهای خلاقانه خواهند داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تأکید بر اینکه انجام عملیات بهسازی کتابخانه ها از برنامه های اصلی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس است، گفت: در سال جاری چندین کتابخانه عمومی در استان تعمیر و تجهیز شده است و عملیات بهسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز، قدیمی ترین کتابخانه عمومی استان نیز به زودی آغاز می شود.
روح الله منوچهری گفت: در حال حاضر ۴۶ کتابخانه مشارکتی در فارس فعال است که از این میان شش کتابخانه با مشارکت اداره اوقاف راه اندازی شده است.

وی با اشاره به پویایی کتابخانه های مشارکتی فارس، گفت: مهم ترین نقطه قوت کتابخانه های مشارکتی کتابداران توانمند و دلسوز است که خلاقانه فعالیت می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران طی چهل و یک سال گذشته، خدمات زیادی را در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی انجام داده است.

حجت الاسلام سید عباس موسوی با گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی، اضافه کرد: افرادی مثل سردار سلیمانی برای این انقلاب زحمت کشیدند و ما باید در حوزه فرهنگ و کتابخوانی راه آن ها را تداوم ببخشیم.
حجت الاسلام سید میثم حسینی، رئیس اوقاف ناحیه سه شیراز نیز با اشاره به بازسازی این کتابخانه، گفت: برای این کار تلاش جمعی بسیاری صورت گرفت که در راس آن اداره کل اوقاف برای تامین منابع مالی آن و همچنین نیروی انسانی قرار داشت.

وی اضافه کرد: پیش از این مخزن کتابخانه بسیار کوچک بود که در حال حاضر ۵۰ متر به آن اضافه شده است.
حسینی با تأکید بر اینکه مردم این منطقه شیراز به کتابخانه نیاز دارند، گفت: با توجه به بافت جمعیتی منطقه قدمگاه در نظر داریم این کتابخانه را به کتابخانه اختصاصی کودک تبدیل کنیم.

رئیس اوقاف ناحیه سه شیراز همچنین گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی از کتابخانه های مشارکتی بسیار حمایت می کند و این جای سپاس و قدردانی دارد.

گفتنی است، کتابخانه مشارکتی قدمگاه شیراز در سال ۱۳۸۸ زیر نظر اداره کل اوقاف فارس و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان تاسیس و در سال جاری عملیات بهسازی و تعمیرات آن با اعتبار سیصد میلیون ریال و طی سه ماه انجام شد. این کتابخانه در حال حاضر بیش از دوازده هزار جلد کتاب دارد و ۲۶۰۰ عضو این کتابخانه هستند.