کد خبر : 304090

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 21 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس
• جلالی خبر داد: پیگیری مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در فارس با 5 کمیته تخصصی
دبیر چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی گفت: پنج کمیته تخصصی برنامه‌های چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در فارس را پیگیری می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، سید عباس امیر جلالی در نشست خبری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار داشت: در این دوره از مسابقات و برای نخستین بار شاهد برگزاری آیین‌های افتتاحیه و اختتامیه خواهیم بود.
وی افزود: در افتتاحیه این مسابقات که صبح پنج‌شنبه 21 تیرماه در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) شیراز برگزار می‌شود، مسئولان استانی حضور خواهند داشت و در اختتامیه مسابقات که تاریخ برگزاری آن روز جمعه و محل آن سالن عترت اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس است، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به ایراد سخن خواهد پرداخت.
جلالی گفت: هم‌زمان با برگزاری این مسابقات و در روز پنج‌شنبه، چهار محفل انس با قرآن کریم نیز در بقاع متبرکه شهر مقدس شیراز و در حرم‌های مطهر سید علاءالدین حسین (ع)، علی بن حمزه (ع)، سید تاج‌الدین غریب (ع) و سید محمد قصرالدشت (ع) بر پا می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: همچنین نمایشگاه قرآنی جنبی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم استان فارس شامل غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی، طرح ملی حفظ، نقاشی‌خط و خطاطی و مکتب القرآن ثارالله در محوطه اداره کل اوقاف فارس به مدت دو روز فعال است.
این مسئول قرآنی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات، پنج کمیته شامل کمیته‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی، فرهنگی (کارگروه محافل قرآنی و نمایشگاه)، حراست، کمیته پشتیبانی و کمیته فنی مسابقات برنامه‌ها را پیگیری می‌کنند.