کد خبر : 303689

تاریخ درج خبر : سه شنبه 12 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس
• با مشارکت خیرین ، بقعه امام زاده ابراهیم(ع) به قطب فرهنگی بخش ششده و قره بلاغ تبدیل می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس طی مراسمی به همت مجموعه اوقاف فارس و همکاری هیات امنای امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا فاز اول توسعه این حرم مطهر به مساحت 450 متر مربع آغاز شد و قرار است زیر بنای این مکان مقدس در آینده ای نزدیک به مساحت...
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس طی مراسمی به همت مجموعه اوقاف فارس و همکاری هیات امنای امامزاده ابراهیم(ع) ششده و قره بلاغ فسا فاز اول توسعه این حرم مطهر به مساحت 450 متر مربع آغاز شد و قرار است زیر بنای این مکان مقدس در آینده ای نزدیک به مساحت 1500 مترمربع افزایش یابد .
در این مراسم مدیر کل اوقاف فارس با بیان اینکه وضعیت بقاع متبرکه در استان فارس به لحاظ تعدد در سطح کشور منحصر به فرد است گفت: در این استان 1408 بقعه متبرکه وجود دارد که استان فارس در کشور به لحاظ موقوفات و تعدد بقاع متبرکه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی افزود: اگر چه مدیریت این موقوفات و بقاع متبرکه جزء وظایف اداره کل اوقاف فارس است اما به دلیل تعدد این بقاع متبرکه و موقوفات، مدیریت جامع این مراکز بیش از توان اوقاف است و نیازمند همکاری در این رابطه هستیم.
وی بابیان اینکه مردم همواره از دیر باز تاکنون درمدیریت موقوفات و بقاع متبرکه سطح استان مشارکت فعالی داشته و دارند اظهار داشت: نقش مردم در این رابطه بی بدیل است و مردم و خیرین سخاوتمند فارس در مدیریت این مراکز همواره پیشرو هستند .
مدیر کل واقاف فارس اضافه کرد: بقاع متبرکه به عنوان قلب هر شهر و روستا در سطح استان فارس می در خشند؛ وجود مقدس امامزاده ابراهیم(ع) نیز برکتی برای منطقه ششده و قره بلاغ است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مشارکت مردم منطقه ششده و قره بلاغ را در طرح توسعه حرم مطهر امامزاده ابراهیم این شهر ضروری دانست و گفت: با توسعه این بقعه متبرکه به دنبال آن هستیم تا ششده و قره بلاغ فسا از لحاظ اجتماعی و سیاسی به عنوان قطب فرهنگی شناخته شود.