کد خبر : 303688

تاریخ درج خبر : سه شنبه 12 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس
• فاز اول طرح توسعه امامزاده ابراهیم (ع) شهر ششده و قره بلاغ شهرستان فسا کلید خورد
معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس از اجرای فاز اول توسعه حرم حضرت امامزاده ابراهیم(ع) ششده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس، الیاس رضایی در مراسم طرح توسعه حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) شهر ششده فسا گفت: فاز اول توسعه این بقعه متبرکه به مساحت 450 متر مربع آغاز شده و زیر بنای این بنای مقدس به 1500 مترمربع افزایش می یابد.
وی تاکید کرد: به همت هیات امناء و مرم خیر و سخاوتمند منطقه ششده بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم(ع) می تواند به قطب فرهنگی این شهر تبدیل شود که در این رابطه اوقاف فارس به دنبال تحقق این مهم است.
رضایی با بیان اینکه در قالب مراسم کلنگ زنی طرح توسعه حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) ششده کلنگ ضلع غربی این امامزاده با زیر بنای 20 متر مربع زده می شود اظهار داشت: همچنین فضایی به مساحت 250 تا 300 مترمربع به ضلع جنوبی و شمالی امامزاده ابراهیم (ع) ششده افزوده خواهد شد.
وی از آمادگی اوقاف فارس برای شروع این پروژه خبر داد و افزود: در این رابطه ما نیازمند سخاوت مردم خیر ششده نیز هستیم و در این راستا انتظار اوقاف فارس ازهیات امناء و مردم ششده الحاق املاک ضلع جنوبی و غربی به این امامزاده است.
معاون بهره وری اقتصادی اوقاف فارس تاکید کرد: در صورت الحاق دو پلاک ضلع جنوبی و غربی به امامزاده ابرهیم(ع) فضای سبز این بقعه متبرکه نیز برای رفاه حال زائرین این حرم مطهر محوطه سازی می شود.