• امروز سه شنبه بیست و نهم اسفند 1396 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

آرامش بهاری 97

شرایط شرکت در مسابقات قرآن کریم 97

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

فارس؛ آماده برگزاری بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم

فارس؛ آماده برگزاری بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم

شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن كریم به‌صورت همزمان سراسر كشور در سه بخش كتبی، شفاهی و الكترونیكی در نقاط مختلف استان فارس برگزار می‌شود.

 سه شنبه 8 اسفند 1396   72  0      

به گزارش روابط عمومی اداره حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیركل اوقاف و امور خیریه فارس امروز، ۸ اسفندماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینكه بزرگترین رویداد حفظ قرآن به صورت همزمان با سراسر كشور در این استان انجام خواهد شد، گفت: با توجه به تجمیع فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از جمله طرح تربیت حافظان قرآن، تربیت مربی و آموزش مجازی، ششمین مرحله طرح تربیت حافظان قرآن در سال جاری برگزار شد.
وی با اشاره به اهداف این طرح افزود: تقویت وحدت و انسجام برنامه‌ها و نهادهای قرآنی، سنجش و ارزیابی كمی و كیفی مؤسسات و مراكز قرآنی، ایجاد انگیزه میان عموم جامعه، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای قرآنی و به روز رسانی و تكمیل بانك جامع اطلاعات قرآنی كشور از جمله اهداف این طرح هستند.
موسوی اظهار كرد:‌ شانزدهمین دوره سراسری آزمون حفظ و مفاهیم سراسری قرآن به‌صورت مشترك و همكاری سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن وزارت ارشاد برگزار خواهد شد.

اشاره به زمان آزمون كتبی
مدیركل اوقاف فارس با بیان اینكه این آزمون به صورت سه صورت كتبی، شفاهی و الكترونیكی برگزار می‌شود، زمان برگزاری آزمون كتبی را روز پنج‌شنبه، ۱۰ اسفندماه به‌صورت سراسری كشور اعلام كرد و گفت: این آزمون در شهر شیراز در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با مشاركت ۴ هزار و ۵۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

برگزاری آزمون كتبی در ۲۹ شهرستان فارس
وی با تصریح اینكه این آزمون در ۲۹ شهرستان استان فارس به‌صورت همزمان برگزار می‌شود، گفت: آزمون حفظ ساعت ۸:۳۰ روز پنج‌شنبه و آزمون معارف در ساعت ۱۰:۳۰ همین روز برگزار می‌شود.
موسوی با بیان اینكه آزمون شفاهی نیز طی روزهای ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه برگزار خواهد شد، افزود: آزمون الكترونیكی در رشته درك معنا و تدبر در قرآن در روز شنبه، ۱۲ اسفندماه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ اجرا می‌شود.
مدیركل اوقاف فارس ادامه داد: آزمون شفاهی حفظ قرآن دانش‌آموزان مقطع اول تا ششم ابتدایی و آزمون شفاهی حافظان كل قرآنی كه حد نصاب نمره را در آزمون كتبی كسب كرده‌اند، طی روزهای ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه در بقاع متبركه و مؤسسات خیریه و اماكن مذهبی برگزار می‌شود.

شرایط قبولی در آزمون‌ها
وی با تصریح اینكه این آزمون در ۴ موضوع حفظ، ترجمه و مفاهیم، معارف اهل بیت(ع) و انس با قرآن به‌صورت الكترونیكی شامل ۲۳ رشته برگزار می‌شود، گفت: حد نصاب قبولی آزمون كتبی ۷۰ به بالا و آزمون شفاهی ۷۵ به بالا و آزمون الكترونیكی ۷۰ به بالا است و به تمام كسانی كه حد نصاب نمره را كسب كنند، گواهی اعطا خواهد شد.
موسوی بیان كرد:‌ تنها برای حافظان كل قرآن،‌ مجموع دو آزمون كتبی و شفاهی محسوب می‌شود و مابقی رشته‌ها به‌صورت جداگانه آزمون كتبی، شفاهی و الكترونیكی اعطا خواهد شد.

مشاركت ۱۷ هزار نفر در این آزمون از استان فارس

مدیركل اوقاف فارس با بیان اینكه در استان فارس ۱۷ هزار و ۲۲۰ نفر در این آزمون شركت می‌كنند، گفت: فارس در كشور به تعداد آمار حافظان قرآن، رتبه سوم را داراست.
وی با تصریح اینكه در كل كشور ۱۴۱ هزار و ۲۰۰ نفر در این آزمون شركت كردند، گفت: در این آزمون به ۱۴۵ نفر از برگزیدگان به قید قرعه جوایزی شامل كمك هزینه حج عمره و عتبات عالیات اهدا خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار