• امروز شنبه پنجم اسفند 1396 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 34 وقف جدید امسال در فارس

ثبت 34 وقف جدید امسال در فارس

معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس از ثبت 34 وقف جدید از ابتدای سال تا کنون خبر داد .

 چهارشنبه 22 دی 1395   143  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، علی اکبر جعفریان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 34 وقف جدید به ارزش بالغ بر 160 میلیارد تومان در فارس ثبت شده است،گفت : بیشترین وقف جدید در فارس به تعداد 7 مورد مربوط به شهر شیراز است که از سوی بزرگترین واقف معاصر ، محمد حسن کاظمی شیرازی و دخترش دکتر هلن کاظمی شیرازی صورت گرفته است.

وی افزود : پس از شیراز ، بیشترین وقف مربوط به شهرستان های استهبان وفراشبند است که در هر کدام 5 وقف جدید انجام شده است .

جعفریان با بیان این که این وقف های جدید شامل زمین ، منزل مسکونی ، باغ ، انجیرستان ، زمین زراعی و واحد های تجاری است اظهار داشت: عمده ترین نیات این واقفان احداث حسینیه و مسجد ، خانه عالم و انجام امور خیرات و مبرات و کمک به نیازمندان به می باشد ضمن آن که توسعه بقاع متبرکه اجرای مراسم مذهبی و فرهنگی ، فعالیت های قرآنی ، حمایت از نخبگان و امور آموزشی، پژوهشی و کمک به اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و زنان سرپرست خانوار از دیگر نیات واقفان در وقف های جدید ثبت شده است .

معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس افزود : احداث بیمارستان ، کمک به بیماران نیازمند و همچنین روضه خوانی سید الشهداء (ع) از دیگر نیات واقفان فارس است .

جعفریان گفت: وقف های جدید ثبت شده علاوه بر شهرهای مذکور در پاسارگاد، جهرم، سپیدان، فسا، فیروزآباد، قیر وکارزین ، ممسنی ، نی ریز و اخیراًٌ مرودشت نیز صورت گرفته است .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر