• امروز یک شنبه دوم اردیبهشت  1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ثبت نام مسابقات

شرایط شرکت در مسابقات قرآن کریم 97

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 34 وقف جدید امسال در فارس

ثبت 34 وقف جدید امسال در فارس

معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس از ثبت 34 وقف جدید از ابتدای سال تا کنون خبر داد .

 چهارشنبه 22 دی 1395   153  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، علی اکبر جعفریان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 34 وقف جدید به ارزش بالغ بر 160 میلیارد تومان در فارس ثبت شده است،گفت : بیشترین وقف جدید در فارس به تعداد 7 مورد مربوط به شهر شیراز است که از سوی بزرگترین واقف معاصر ، محمد حسن کاظمی شیرازی و دخترش دکتر هلن کاظمی شیرازی صورت گرفته است.

وی افزود : پس از شیراز ، بیشترین وقف مربوط به شهرستان های استهبان وفراشبند است که در هر کدام 5 وقف جدید انجام شده است .

جعفریان با بیان این که این وقف های جدید شامل زمین ، منزل مسکونی ، باغ ، انجیرستان ، زمین زراعی و واحد های تجاری است اظهار داشت: عمده ترین نیات این واقفان احداث حسینیه و مسجد ، خانه عالم و انجام امور خیرات و مبرات و کمک به نیازمندان به می باشد ضمن آن که توسعه بقاع متبرکه اجرای مراسم مذهبی و فرهنگی ، فعالیت های قرآنی ، حمایت از نخبگان و امور آموزشی، پژوهشی و کمک به اشتغال به ویژه اشتغال جوانان و زنان سرپرست خانوار از دیگر نیات واقفان در وقف های جدید ثبت شده است .

معاون حقوقی و ثبتی اوقاف فارس افزود : احداث بیمارستان ، کمک به بیماران نیازمند و همچنین روضه خوانی سید الشهداء (ع) از دیگر نیات واقفان فارس است .

جعفریان گفت: وقف های جدید ثبت شده علاوه بر شهرهای مذکور در پاسارگاد، جهرم، سپیدان، فسا، فیروزآباد، قیر وکارزین ، ممسنی ، نی ریز و اخیراًٌ مرودشت نیز صورت گرفته است .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار